Килимки, що самовідновлюються
Вас також можуть зацікавити
Мат для різання, який здатний самовідновлюватись – це незамінна річ в арсеналі будь-якого майстра, який займається розкроєм тканини, моделюванням, печворком, скрапбукінгом або квілінгом. Його часто використовують під час роботи з папером, тканиною, шкірою, плівкою та іншими подібними матеріалами.
Килимок, що самовідновлюється, складається з полімерного матеріалу і має три шари: два основних зовнішніх, на які нанесена розмітка, і жорсткий внутрішній.
Спеціальний синтетичний матеріал зовнішніх шарів стягує краї порізів, а внутрішній шар захищає виріб від наскрізного пробивання. Такі килимки мають щільну поверхню і здатні служити багато років.
Особливості Килимків, що Самовідновлюються
Головне завдання килимка – захист робочої поверхні від порізів та продовження терміну служби ножа. Товщина мату, що самовідновлюється, в середньому 2-3 мм, тому для роботи на ньому підходять не всі види ножів.
Важливо! Інструменти з широким лезом можуть зіпсувати поверхню, тому рекомендується використовувати спеціальні ножі з лезом не більше 0,7 мм:- макетні,
- канцелярські,
- для розкрою та нарізки тканини,
- скальпелі.
Килимки для різання, що самовідновлюються, випускаються у форматах від А6 до А0. Професійні майстри зазвичай мають у арсеналі кілька матів різних розмірів – кожен для певного виду роботи.
Для новачків підійде мат формату А3 або А4 - ідеальні для роботи як з дрібними, так і великими деталями.
На кожен килимок, що самовідновлюється, нанесена допоміжна розмітка. Зазвичай вона складається з тонких ліній, розташованих через сантиметр і товстих ліній з кроком 5 см. Іноді на зворотний бік виробу наноситься розмітка в дюймах. Для зручності кожному маті є косі лінії під різними кутами. Крім того, по периметру на всіх матах є розмітка з кроком міліметра.
Перед тим як купити килимок, що самовідновлюється, вивчіть різновиди сіток і розмірний ряд, щоб замовити ту модель, яка підійде вам для вашої роботи.