Тканина Оксфорд
Вас також можуть зацікавити
- Тканина кордура
- Тканини для валіз
- Тканини для виробництва взуття
- Тканини для сумок
- Тканини для спецодягу
- Тканина для амуніції
- Тканини для пошиття рюкзаків
- Тентові тканини для навісів, альтанок, гойдалок та шезлонгів
Тканина Оксфорд – це матеріал, створений на основі натуральних, синтетичних або комбінованих волокон. Характерною особливістю даного полотна є саржеве плетіння, через яке матерія отримала рельєфну фактуру.
Перший зразок з'явився у ХІХ столітті. Спочатку його ткали виключно з бавовняних ниток. З отриманої матерії шили чоловічі сорочки, які відрізнялися міцністю та довговічністю. Ціна на них була невисокою. Особливою популярністю такі сорочки мали студенти університету в Оксфорді. Так тканина й одержала свою назву.
Особливості та Переваги Тканин Oxford
Головною відмінністю матеріалу є його плетіння: уточина і нитка основи переплітаються не поодиноко, а групами. У результаті виходять опуклі квадратики, збудовані в діагональ. Матерія, виткана таким способом, досить міцна і щільна.
На коефіцієнт щільності Оксфорда впливає товщина ниток, що використовуються. Цей показник позначається буквою D і варіюється від 150 до 1800.
Тканина має такі переваги як:
- вологостійкість;
- стійкість до займання та впливу хімічних реактивів;
- довговічність;
- повітропроникність;
- стійкість до забруднення;
- здатність зберігати форму.
Тканина оксфорд - малозмінний і простий у догляді матеріал. Для покращення водовідштовхувальних характеристик його просочують спеціальними хімічними засобами. Після такої обробки поверхні тканини утворюється тонка плівка, завдяки якій матеріал не пропускає воду.
Також завдяки просоченню бруд не забивається в волокна, що дозволяє легко очистити тканину від будь-яких забруднень.
Подібний матеріал відмінно підходить для пошиття рюкзаків, наметів та верхнього одягу, який ефективно протистоїть волозі та морозному вітру.
Види та Склад
Існує три типи тканини Оксфорд: нейлонова, поліестерова та бавовняна. Все залежить від сировини, яка використовується у її виробництві.
Нейлонова основа робить матерію міцною, еластичною та стійкою до різних впливів та деформації. Головними недоліками тканини є непереносимість високих температур та пропуск ультрафіолетових променів.
Поліестерова тканина оксфорд менш міцна, ніж нейлонова. Натомість стійка до вигоряння, впливу високих температур та хімічних речовин. Для підвищення повітропроникності матеріалу використовують бавовну. Натуральні нитки в тканинному складі роблять її більш м'якою та комфортною.
Матеріал відрізняється за складом та щільністю, і позначається цифровим індексом з приставкою "D" в кінці.
- 150 D – найтонше полотно. Воно відмінно тримає форму і піддається драпірування. Матерія такої щільності підходить для пошиття легких курток, вітровок, дощовиків, штанів, комбінезонів, сумок та тонких чохлів.
- 210 D – щільніша тканина. Застосовується у виробництві туристичного спорядження, екіпірування рибалок та мисливців. З неї шиють тактичні головні убори, шапки, кепки, куртки та рюкзаки.
- 240 D – підходить для виготовлення кемпінгових предметів.
- 300 D – міцна та жорстка тканина. Часто додатково обробляється поліуретаном чи ПВХ. Застосовується у виробництві взуття, сумок, валіз, поясних ременів та спорядження для риболовлі.
- 600 D – використовується для виготовлення торгових тентів, туристичних та садових меблів.
- 1800 D – найщільніший тип тканини. Має жорстку фактуру та велику вагу. Використовуються для виробництва тентів.
Вибір матеріалу тієї чи іншої густини залежить від сфери його використання. У нашому інтернет-магазині ви зможете купити тканину оксфорд різної щільності за доступною ціною оптом чи в роздріб.
Варіанти Застосування
Оксфордська тканина має широкий спектр застосування:
- Одяг. Матеріал використовують для пошиття сорочок, штанів, курток, піджаків, пальто, суконь та спідниць. Найчастіше для цих цілей застосовується бавовняний вид матерії або синтетичні типи з мінімальною щільністю.
- Меблі. Тканина підходить оббивки стільців, диванів, крісел, подушок та матраців.
- Кемпінг. Водовідштовхувальні властивості матеріалу роблять його ідеальним варіантом для виробництва туристичної продукції (намети, навіси, намети, парасольки). Укриття з оксфорду надійно захищають від дощу та вітру. Завдяки повітропроникності всередині наметів не створюється парниковий ефект.
- Автомобільна промисловість. Підходить для виробництва чохлів на сидіння.
- Сумки та рюкзаки. Один із найкращих матеріалів для пошиття спортивних сумок, рюкзаків, сумок для ноутбуків.
- Промисловий сектор. Використовується для захисного одягу, робочого одягу, рушників і т.д.
Рекомендації по Догляду
Бавовняний оксфорд подається ручному та машинному пранню. Температура води має перевищувати 40°. Для збереження структури тканини рекомендується використовувати гелієві миючі засоби. Сушити вироби з даної тканини слід далеко від нагрівальних приладів та прямих сонячних променів.
Речі з поліестерового або нейлонового оксфорду можна прати при 30° з використанням рідких миючих засобів. Робити віджимання рекомендується на мінімальних оборотах. Оскільки матеріал малозмінний, гладити його не потрібно. Якщо все ж таки виникла необхідність вирівняти заломи, то температура праски не повинна перевищувати 110°.
Для того, щоб позбутися незначних забруднень, вироби з просоченням достатньо протерти вологою ганчіркою. Часті прання можуть призвести до руйнування захисного шару тканини. Більш серйозні забруднення з матеріалу можна прибрати мильною водою та губкою.
Застосування відбілювачів допускається лише для одягу з бавовняного оксфорду. Зберігати такі вироби необхідно в сухому місці, далеко від прямих сонячних променів.
Загалом тканина Oxford міцний і невибагливий матеріал, який при правильному догляді прослужить довгі роки.