Тканини Поліестер
Вас також можуть зацікавити
- Тканина оксфорд
- Тканина кордура
- Тканини для валіз
- Тканини для виробництва взуття
- Тканини для сумок
- Тканини для спецодягу
- Тканина для амуніції
- Тканини для пошиття рюкзаків
Тканина поліестер – це синтетичний полімерний матеріал, який виготовляють із поліефірних волокон, отриманих у результаті переробки нафтопродуктів. Він підходить для пошиття повсякденного та спортивного одягу, нижньої білизни, постільних комплектів та штор. Його так само широко застосовують у меблевій промисловості та виробництві галантерейної продукції.
Часто для різних виробів використовують не 100% поліестер, а змішують його з іншими волокнами. У полотно додають бавовну, віскозу, еластан та поліамід. Таким чином одержують нові види тканин з покращеними властивостями.
Вони можуть мати гладку або шорстку фактуру, на дотик бувають як м'які, так і жорсткі, на вигляд глянсові або матові з різним ступенем щільності. Зовнішньо і тактильно дані матеріали можуть бути схожі на вовну, бавовну або шовк.
До найпопулярніших видів поліестерових тканин відносяться:
- тафта;
- жаккард;
- органза;
- кріп;
- атлас із поліефіру;
- штучний велюр та оксамит.
Головні Переваги
Поліестерова тканина стійка до зношування. Незважаючи на міцність і щільність, матерія має дихаючі властивості і є досить легкою. Це робить її придатною для пошиття повсякденного одягу та домашнього текстилю.
Полотно з поліестеру не деформується, довго зберігає форму та колір. Такий матеріал стійкий до впливу високих температур, тому вироби зберігають первісний вигляд навіть після численних прань та щоденного носіння. Так, на вашому улюбленому джемпері з часом не розтягнуться лікті, а на штанах не випукнуть коліна.
Завдяки стійкості матеріалу до морської води та УФ-випромінювання він підходить для виробництва купальників.
Цей синтетичний матеріал ніколи не вигорить на сонці, швидко сохне, не вбирає запахи, не страждає від плісняви, а так само йому не страшна моль.
Варіанти Застосування
Поліестер у вигляді глянсової шовковистої тканини підходить для пошиття ошатного одягу, вечірніх суконь та сценічних костюмів. Поєднання синтетики з натуральними матеріалами забезпечує достатній теплообмін, що робить його незамінним і для пошиття літнього одягу, тактичної амуніції та робочого екіпірування.
Завдяки додатковій обробці спеціальними просоченнями покращуються такі базові характеристики матеріалу як вологостійкість, міцність, стійкість до стирання, а також досягається зниження коефіцієнта усадки.
Незамінний синтетичний матеріал у домашньому текстилі. Скатертини, штори, пледи, покривала та меблеві чохли створюють затишок і не вимагають специфічного догляду. Постільна білизна з поліестерових тканин приваблює великим вибором кольорів, різними принтами, практичністю та доступною ціною.
Так само це один із найпопулярніших матеріалів серед дизайнерів. При нагріванні полотну надають різної форми, яка надовго фіксується. Так створюються вироби зі складками та драпіруванням. Така унікальна властивість тканини дозволяє реалізовувати різноманітні дизайнерські ідеї.
Рекомендації по Догляду
Хоча тканина з поліестеру невибаглива у догляді, все-таки варто дотримуватись деяких рекомендацій, щоб максимально продовжити термін її служби:
- при пранні температура води не повинна перевищувати 40 градусів за Цельсієм;
- режим прання повинен бути увімкнений "Ручний" або "Делікатний";
- сушити речі слід далеко від нагрівальних приладів та прямих сонячних променів;
- допускається сушіння машин при низьких температурах.
Для безпечного прання підходять рідкі миючі засоби, мильні розчини та гелі для посуду.
Якщо потрібно погладити речі з поліестеру, встановіть на прасці режим "Шовк" без використання пари.
Часто покупці скаржаться на те, що тканина електризується. Вирішити цю проблему можна за допомогою антистатика або спеціального кондиціонера для білизни, який додається під час прання.