Підп’яточники для Взуття
Вас також можуть зацікавити
- Серветки для взуття
- Формотримачі для взуття
- Устілки для взуття
- Гелеві подушечки для взуття
- Силіконові вкладиші у взуття
- Шнурки для взуття
- Ложки для взуття
- Наліпки на задник взуття
Основними функціями вкладишів є:
- Мінімізація ударного навантаження в п'яти під час ходьби;
- Підтримка стоп у анатомічно правильному положенні;
- Опір ковзанню ніг усередині взуття;
- Запобігання появі натоптишів і тріщин у зоні п'яти;
- Корекція кульгавої ходи через різну довжину ніг;
- Поліпшення кровообігу в нижніх кінцівках.
Регулярне носіння підп'ятників показано тим, хто страждає на п'яткову шпору, плоскостопість, артроз суглобів, сколіоз, остеохондроз, і для профілактики даних захворювань. Також підп'яточники у взуття рекомендовані людям із надмірною вагою, жінкам на будь-якому терміні вагітності, спортсменам і тим, хто часто працює стоячи.
Види Підп’яточників
Залежно від матеріалу вставки під п'яти бувають:
- Шкіряні – призначені для амортизації мікроударів під час ходьби. Їх часто носять люди з різною довжиною ніг та поздовжнім плоскостопістю. Завдяки дрібнопористій структурі натуральна шкіра швидко поглинає вологу і дозволяє випаровуватися, що особливо актуально пацієнтам з гіпергідрозом. Шкіряні підп'ятники підходять як для закритого, так і для відкритого взуття з повноцінним задником.
- Гелеві – компенсують високі навантаження на стопи та хребет не тільки під час ходьби, а й під час інтенсивних тренувань. Гелеві підп'ятники просочені спеціальними маслами для підтримки вологості шкірного покриву, а тому показані людям із сухими ступнями. Такі аксесуари є ефективним засобом профілактики тріщин на п'ятах.
- Силіконові – служать для мінімізації навантаження по всьому периметру п'яти. Вони запобігають натирання шкіри про жорстку підошву та появу натоптишів.
- Коркові – вкладки з твердою поверхнею, які створюють масажний ефект. Носіння пробкових підп'яточників показано при поздовжньому плоскостопості, артрозах, ахілловому тендиніті, зміщенні тазових суглобів.
За формою підп'ятники бувають прямими, клиноподібними та чашоподібними. Є моделі без бортиків та з бортиками. Перші захищають тільки ту зону п'яти, яка стикається із внутрішньою поверхнею підошви, а другі – ще й бічну частину, що контактує із задником.
Як Правильно Обрати Підп’яточники
Важливо! При проблемах з хребтом або наявності незворотної деформації кісткової тканини стоп перед покупкою підп'ятників для взуття слід обов'язково проконсультуватися з ортопедом.Далі дотримуйтесь загальних рекомендацій:
- Для літнього взуття ідеально підходять силіконові або гелеві вставки заввишки до 3 см.
- Для закритих пар із завищеними задниками рекомендуються підп'ятники висотою 3 см і вище. Це запобігатиме вислизанню ноги з взуття під час ходьби.
- Під час реабілітації після травм нижніх кінцівок та операцій на стопах слід віддати перевагу шкіряним вставкам з амортизуючим ефектом.
- Людям із підвищеною схильністю до дерматитів показані гіпоалергенні аксесуари з гелю чи силікону.