Ортопедичні Устілки
Вас також можуть зацікавити
- Зимові устілки
- Повстяні устілки
- Устілки з підігрівом
- Антибактеріальні устілки
- Устілки для збільшення зросту
- Шкіряні устілки
- Гелеві устілки
- Амортизуючі устілки
Людям з деформацією ступнів рекомендується носити спеціальні ортопедичні устілки. Вони відрізняються від звичайних наявністю супінаторів, метатарзальних валиків, амортизаторів п'яти, бічних клинів, які фіксують стопи і підтримують їх у правильному положенні.
Головні функції устілок з ортопедичним ефектом:
- підвищення амортизаційних властивостей ступнів при ходьбі та бігу;
- активізація припливу крові до нижніх кінцівок;
- масажний ефект та зняття постійної втоми;
- корекція постави та ходи;
- розвантаження хребетного стовпа та усунення болю у спині;
- запобігання сколіозу.
Кому Варто Носити Ортопедичні Устілки
Ортопедичні вкладиші для взуття показані людям, у яких діагностовано наступні патології нижніх кінцівок:
- поздовжня, поперечна та комбінована плоскостопість;
- п'яткова шпора;
- вальгусна та варусна деформація ступнів;
- артрит та артроз суглобів ніг;
- варикозна хвороба чи тромбоз;
- синдром «важких ніг»;
- набряклість кісточок;
- мозолі та натоптиші;
- синдром «діабетичної стопи».
Також ортези показані малюкам, які навчаються ходити. Вони заздалегідь забезпечать правильне формування підйому та допоможуть уникнути розвитку різних патологій ступнів.
Різновиди
Орто-устілки бувають двох видів: профілактичні та лікувальні. Перші призначені для запобігання деформації, а другі – для її корекції та недопущення прогресу хвороби.
У свою чергу, лікувальні устілки розрізняють залежно від патології, яку потрібно виправити: від плоскостопості, шпори п'яти, варусно-вальгусної деформації.
За площею впливу на стопу виділяють такі типи ортопедичних устілок:
- Цілісні устілки – стикаються зі ступнею по всій довжині. Цей тип вкладишів доповнюється: супінаторами підтримки поздовжнього склепіння; метатарзальними валиками для розвантаження поперечного склепіння; п'ятковим амортизатором та клинами для корекції кута нахилу ступні під час ходьби.
- Ортопедичні напівустілки – відрізняються усіченою передньою частиною. Доповнюються супінаторами та підп'ятниками. Підходять при поздовжньому плоскостопості та шпорі п'яти.
- Пелоти – служать для профілактики та лікування поперечної плоскостопості. Вони є накладками під передню частину ступні, які знімають навантаження і забезпечують рівномірну підтримку поперечного склепіння стопи.
- Підп'ятники – гнучкі гнучкі вкладиші, які показані при п'ятковій шпорі. Вони амортизують, запобігають надмірному розтягуванню фасцій, усуваючи біль у задній частині ступні.
Ще ортопедичні ортези класифікують за віком. Існують аксесуари як для дітей, так і для дорослих. Дитячі ортостельки не призначені для підтримки поперечного склепіння стопи. В іншому вони ідентичні з взуттєвими вкладками для дорослих.
Які Ортопедичні Устілки Вам Підходять
Перед тим, як замовити взуттєві вкладиші, слід заздалегідь проконсультуватися з ортопедом, який правильно встановить тип та ступінь деформації стопи. Неправильно підібрані устілки здатні завдати серйозної шкоди вашому здоров'ю та посилити розвиток патології.
При виборі взуттєвих вкладишів слідкуйте за тим, щоб устілки точно відповідали довжині ступнів. В іншому випадку елементи, що коректують, не збігатимуться з проблемними зонами на ногах і ви не отримаєте очікуваний результат.
Ортопедична устілка повинна щільно лягати у взуття та стикатися з внутрішніми стінками підошви. Рухливість пальців у взутті з ортопедичним вкладишем має обмежуватися. При високому супінаторі слід вибрати взуття на розмір більше, щоб нога всередині не була занадто стиснута.
Тим, хто має підвищену пітливість ніг, підійдуть коркові чи шкіряні аксесуари. Вони швидко відводять вологу та забезпечують постійну сухість усередині взуття. При схильності до алергічних висипів рекомендуються ортостельки з гіпоалергенних синтетичних матеріалів.