Устілки при Плоскостопості

PG021 - Устілка-супінатор шкіряна ортопедична
Код 1517 доступно 121 од.
299.25 грн. / пару
PG015 - Устілки шкіряні ортопедичні 43
Код 1504 доступно 34 од.
292.95 грн. / пару
PG015 - Устілки шкіряні ортопедичні 41
Код 1502 доступно 33 од.
292.95 грн. / пару
PG015 - Устілки шкіряні ортопедичні 37
Код 1501 доступно 36 од.
292.95 грн. / пару
PG026 - Напівустілки ортопедичні для поперечного плоскостопості р. 38/39
Код 1523 доступно 2 од.
243.00 грн. / пару
Від 3 пари 162.00 грн.

Вас також можуть зацікавити

У нормі стопа людини має два склепіння – по внутрішньому краю (подовжній) та під основами пальців (поперечний). Склепіння забезпечують амортизацію під час ходьби та бігу, а також допомагають утримувати корпус у рівному положенні.

Коли один або обидва склепіння опущені, розвивається патологія під назвою плоскостопість. Щоб зупинити розвиток цієї хвороби, необхідно регулярно носити устілки від плоскостопості.

Якщо проблему ігнорувати, через підвищене навантаження на хребет існує ризик розвитку сколіозу, артрозу, можливо навіть часткове обмеження рухливості.

Особливості

Взуттєві устілки від плоскостопості – це різновид ортопедичних устілок із спеціальними елементами: зона перекату, метатарзальний валик, супінатор, заглиблення та клин під п'яту, хлястик. Вони фіксують стопи у правильному положенні, допомагають знизити навантаження на суглоби та м'язи, що в результаті полегшує процес ходьби.

Крім профілактики та лікування, устілки для плоскостопості виконують низку інших функцій:

  • Нормалізують кровообіг у ногах. Виявляючи легкий масажний ефект, вони забезпечують розширення стінок судин і прискорення припливу крові в нижні кінцівки.
  • Коригують поставу. Підтримуючи правильне положення ступнів, взуттєві вкладки розвантажують хребет, завдяки чому він вирівнюється, і біль у спині зникає.
  • Запобігають розвитку варикозу. Знімають зайве навантаження із нижніх кінцівок, сприяючи зниженню тиску на стінки судин, що зменшує ризик формування тромбів.
  • Усувають швидку стомлюваність та синдром «важких ніг». Завдяки взуттєвим вставкам зменшується дискомфорт під час ходьби, тому наприкінці дня людина рідше страждає набряками ніг.
  • Захищають кульшові, колінні, гомілковостопні суглоби від прискореного зносу хрящової тканини та розвитку артрозу.

Для виготовлення ортопедичних устілок від плоскостопості використовують шкіру, корок, гель, медичний силікон, латекс, еластичну гіпоалергенну піну, еластомерний полімер (EVA). Такі вставки у взуття бувають жорсткими чи м'якими, і розраховані різні стадії розвитку патології.

Види

Ортопедичні устілки при плоскостопості класифікують за типом конструкції та призначенням. У плані основи аксесуари бувають:

  • Каркасні – всередині містяться тверді пружні пластинки з карбону або пластику. Під впливом навантаження вони трохи згинаються, надійно фіксуючи стопу. Такі устілки підходять людям із плоскостопістю другого та третього ступеня.
  • Безкаркасні – виготовляються з таких м'яких матеріалів силікон, піна, гель. Показано для профілактики плоскостопості та швидкої корекції форми ступні на першій стадії розвитку патології.


За призначенням устілки поділяються на три групи залежно від типу плоскостопості:

1. При поперечній плоскостопості. У конструкції таких вставок є пелоти або метатарзальні валики для підтримки поперечного склепіння. Це сприяє рівномірному розподілу навантаження на шкарпетку, що знижує інтенсивність больових відчуттів у колінних та тазостегнових суглобах. Для зменшення ударного навантаження під час ходьби їх доповнюють п'ятковим шок-абсорбером.

2. При поздовжній плоскостопості. В даному випадку стопа повністю стикається з підошвою. Для підтримки поздовжнього склепіння стопи взуттєві вставки мають високий супінатор та бічні клини, які змінюють кут нахилу ступнів під час ходьби.

3. При комбінованій плоскостопості. В цьому випадку потрібні устілки з трьома точками опори: пелотами, супінаторами та амортизаторами п'яти. Взуттєві вставки цього типу виготовляються з каркасного, жорсткого матеріалу, здатного надійно фіксувати положення ступні.

Перед тим, як замовити ортопедичні устілки від плоскостопості, необхідно проконсультуватися з кваліфікованим лікарем. Він визначить тип та стадію розвитку захворювання, порекомендує відповідний тип ортезів.

Показання та Противопоказання

До основних медичних показань до носіння орто-устілок від плоскостопості відносяться:

  • деформація поперечного, поздовжнього склепіння стоп;
  • уповільнений кровотік у нижніх кінцівках;
  • щоденний тягар у ногах;
  • патологічне збільшення стоп завширшки;
  • біль у колінах, ступнях, попереку;
  • вальгусна деформація (кісточки, що випирають, на великих пальцях нижніх кінцівок).

З профілактичною метою носіння аксесуарів з поздовжньо-поперечними супінаторами рекомендовано спортсменам, які займаються сноубордингом, лижами, фігурним катанням, бігом.

Важливо! Забороняється носити устілки від плоскостопості за наявності на ступнях відкритих ран або захворювань шкіри в активній фазі.

Як Обрати

Повна відсутність дискомфорту під час руху та втоми ніг наприкінці дня є головним показником правильного вибору устілок від плоскостопості.

Щоб грамотно підібрати взуттєві вкладиші потрібно визначити:

  • Мета придбання: профілактика плоскостопості чи корекція деформації ступнів.
  • Вид плоскостопості: поздовжній, поперечний або комбінований.
  • Стадія захворювання: перша (початкова), друга (прогресуюча) або третя (пізня з ускладненнями).
  • Матеріал: жорсткий (корок) або м'який (шкіра, гель, силікон, латекс, піна).
  • Розмір. Пара повинна вміщати вкладку з валиком, п'ятковим амортизатором і супінатором так, щоб устілка щільно лягла у взуття.