Устілки з Супінатором

Вас також можуть зацікавити

Для профілактики та корекції деформації стоп ортопеди рекомендують носити устілки з супінатором – невеликим опуклим пружним вкладишем, розташованим із внутрішньої сторони ступні.

Такі вставки у взуття рівномірно розподіляють навантаження на стопи, підтримують їх у природному анатомічному положенні та забезпечують правильне формування підйому. Також устілки-супінатори зменшують інтенсивність больових відчуттів у ногах та знижують дискомфорт під час ходьби. Їх виготовляють із натуральних або синтетичних матеріалів. А самі супінатори роблять із ПВХ, шкіри, пробки та навіть металу.

Переваги

Носіння супінаторних устілок рекомендується людям, які часто працюють стоячи. Дані вкладиші ефективно знімають тяжкість з хребта та нижніх кінцівок, зменшують ризик розвитку плоскостопості, вальгусної та варусної деформації ступнів, сколіозу.

Список медичних показань до носіння устілок:

  • поперечна, поздовжня, комбінована плоскостопість;
  • клишоногість;
  • викривлення великого пальця та утворення шишки на кісточці (вальгусна деформація);
  • синдром «важких ніг»;
  • швидка загальна стомлюваність;
  • дискомфорт, біль у ступнях під час руху;
  • варикозна хвороба;
  • синдром «діабетичної стопи»;
  • часті набряки нижніх кінцівок;
  • судоми у стопах.

Лікарі рекомендують носіння ортопедичних устілок-супінаторів дітям з раннього віку для правильного розвитку ступнів та профілактики патологій кістково-м'язової системи.

Види

Виходячи з призначення устілки-супінатори поділяються на три категорії:

  • Для корекції поздовжніх склепінь стоп. У таких ортезах супінатор зміщений до внутрішнього краю. Він має значну висоту, оскільки його завдання – підняти ступню, яка практично повністю стикається із внутрішньою частиною підошви. Вкладиші цього типу підходять для більш глибоких моделей взуття.

  • Для корекції поперечних склепінь стоп. У цих виробах супінатор знаходиться в центрі зі зміщенням передньої частини ступні (ближче до основи пальців).

  • Комбіновані. Це устілки, в яких супінатор розташований ближче до внутрішнього краю з додатковим метатарзальним валиком по центру біля основи пальців. Така конструкція одночасно підтримує і поздовжнє, і поперечне склепіння ступні.


У устілках профілактичного типу, а також у моделях для «діабетичної стопи» супінатори на порядок м'якші.

Які Ортопедичні Устілки з Супінаторами Вам Підходять

Існує 4 основних критерії підбору взуттєвих устілок для корекції та профілактики деформації ступнів:

1. Розмір ноги. Вкладиші повинні відповідати довжині стопи. Якщо устілка-супінатор буде на кілька міліметрів довшою або коротшою, її ортопедичні структурні елементи не ляжуть у зони ступні, що вимагають корекції.

2. Різновид взуття. Для чобіт, черевиків, кросівок, туфель та інших видів закритого взуття підходять цільні устілки, довжина яких дорівнює довжині ступні.

3. Матеріал. Людям з підвищеною пітливістю стоп рекомендуються пробкові або шкіряні вироби, які ефективно відводять вологу та забезпечують ногам сухість протягом дня. При алергічних дерматитах підійдуть синтетичні вкладиші із медичного силікону, латексу, гелю, які не викликають подразнень та висипань.

4. Тип деформації ступні. Купувати устілки з супінаторами потрібно відповідно до діагнозу, поставленого кваліфікованим ортопедом. Якщо людина з прогресуючим поздовжнім плоскостопістю носитиме взуттєві вкладиші з недостатньо високими супінаторами, зупинити розвиток її захворювання або зняти больовий синдром не вдасться.

Важливо! Ортопедичні устілки з супінатором викликатимуть незначний дискомфорт під час ходьби протягом одного-двох тижнів. Але не варто переживати, оскільки він повністю зникне, коли стопи звикнуть до природного анатомічного стану.

Поради Носінню Взуття з Супінаторними Устілками

Період носіння взуття зі устілками з супінатором визначає лікар-ортопед. Ортези повинні щільно прилягати до внутрішньої поверхні підошви і не зміщуватись убік під час ходьби або бігу. Навіть мінімальний зсув супінатора завдасть шкоди здоров'ю, оскільки устілка не зможе підтримати потрібну частину стопи.

Ці вкладки вимагають регулярного догляду, оскільки це значно продовжує термін їхньої служби. Витягайте устілки на ніч для провітрювання та сушіння. Забруднені шкіряні та пробкові вироби можна очистити за допомогою вологої серветки, а гелієві, силіконові або латексні слід мити у мильному розчині. Сушити устілки допускається лише природним чином далеко від нагрівальних приладів.

Пацієнтам з переломами стоп, за наявності ран та дерматологічних поразок потрібно утриматися від носіння устілок-супінаторів до повного одужання.