Нитки для шиття
Вас також можуть зацікавити
- Армовані нитки
- Нитки поліестерові
- Вощені нитки
- Капронові нитки
- Нитки льняні
- Швейні нитки
- Нитки для шкіри
Спеціальні нитки для шиття використовують під час роботи з текстилем, шкірою та хутром. Ними обмітають краї та внутрішні шви, пришивають гудзики та декор, формують петлі, створюють складання, обробляють волани, рюші, застібки.
Кожен окремий вид швейних робіт вимагає використання певного типу ниток. В іншому випадку стібки вийдуть грубими та нерівними, а на тканині будуть видні глибокі отвори.
Види Ниток для Шиття
Нитки повинні відповідати не тільки кольору тканини, а й підходити до неї за структурою, товщиною, рівнем міцності.
За типом матеріалу нитки для шиття діляться на три категорії: натуральні, синтетичні, змішані. Кожен вид має індивідуальні особливості та відрізняється за характеристиками.
Натуральні
До цієї групи входять бавовняні, шовкові та лляні нитки. Бавовняні нитки мають м'якість, міцність і підходять для шиття більшості видів тканин. Однак вони можуть розтягуватися, що слід враховувати під час роботи над проектами, де необхідна стійкість до розтягування.
Льняні нитки мають гарну міцність і стійкість до зносу. Їх часто замовляють для шиття легких та дихаючих тканин.
Шовкові нитки виготовляються з натуральних волокон шовку, які отримують від шовкопряда. Вони блискучі, гладкі, ідеально підходять для шиття вишуканих та стильних виробів.
Синтетечні
До цієї категорії належать нитки з поліамідних (капрон) та поліефірних (поліестер, лавсан) волокон. Купувати штучні нитки для шиття вигідно: вони міцніші за бавовняні, мають підвищену еластичність і легко відновлюють форму.
Капрон, поліестер, лавсан не промокають, тому після прання зони швів на речах швидко просихають. Волокна стійкі до ультрафіолету, розчинників та відбілювачів, високих температур.
Ще однією особливістю штучних ниток є їхня гладка однорідна структура. Волокна не шаруються, мають однакову товщину по всій довжині та легко проходять крізь матеріали різної щільності.
Змішані
Для підвищення міцності та зносостійкості натуральних волокон багато виробників комбінують їх із синтетичними. У продажу є варіанти з бавовни та лавсану, льону та лавсану, бавовни та поліестеру.
За способом плетіння нитки для шиття діляться на:
Кручені
Складаються з кількох волокон, скручених разом. Скручування може бути право- або лівостороннім. Такі нитки мають високу щільність, створюють об'ємні стібки, піднімаючись над поверхнею матеріалу. Кручені нитки для шиття широко використовують для виконання зовнішніх декоративних швів.
Плетені
У таких нитках усі волокна переплетені. Нитки більш плоскі, як і освічені ними стібки. Застосовуються для прошивки виробів із вивороту.
За структурою розрізняють такі види швейних ниток:
- Армовані - надміцні нитки з поліефірного волокна, укладеного в поліефірне або бавовняне обплетення. Вони мають підвищену еластичність, не лопаються при натягу, не стираються, не розтягуються і дають мінімальну усадку (1-1,5%). Використовуються для пошиття спецодягу, взуття, оббивки для меблів та автомобільних салонів.
- Вощені – натуральні або синтетичні нитки, оброблені восковим просоченням для ідеально гладкої текстури. Мають підвищену міцність, волого- і термостійкість, а також грязеотталкивающими властивостями. Вощені нитки для шиття застосовуються у роботі зі шкірою, взуттєвою підошвою, брезентом.
- Текстуровані – схожі на піну чи пишну пряжу. Такий тип ниток отримують шляхом розпушення поліефірних або поліамідних волокон. Нитки характеризуються підвищеним об'ємом, еластичністю, звивистістю та м'якістю. Їх використовують для обробки країв виробів, вшивання резинок.
- Монофіламентні – безбарвні поліамідні нитки із єдиного цільного волокна. Жорсткі та міцні, зовні оброблені спеціальним просоченням, яке дозволяє їм приймати відтінок полотна.
Перераховані види ниток універсальні та підходять як для ручного, так і для машинного шиття.
Потрібна додаткова консультація? Зв'яжіться з нами за безкоштовним номером телефону, вказаним на сайті. Спеціаліст інтернет-магазину HandyMarket докладно відповість на всі питання та допоможе грамотно підібрати нитки для вашого майбутнього проекту.