Вощені Нитки
Вас також можуть зацікавити
- Капронові нитки
- Нитки льняні
- Швейні нитки
- Нитки для шкіри
- Нитки для шиття
- Армовані нитки
- Нитки поліестерові
Спеціальна вощена нитка є однією з найбільш щільних та стійких до зношування. Її виготовляють методом скручування синтетичних або натуральних волокон із просоченням восковим складом. Завдяки такій технології нитка стає міцною, гладкою, не пушиться, забезпечує високу міцність та естетичність шва.
Вощені нитки використовуються в роботі з натуральною та штучною шкірою, щільним текстилем, важкими твердими матеріалами. Основні сфери їх застосування – пошиття валіз та сумок, оббивки для м'яких меблів та автомобільних сидінь, виготовлення спецодягу, спортивного інвентарю, амуніції, взуття.
Особливості
Вощена нитка має рівномірну товщину по всій довжині. Гладке волокно, просочене воском, легко проходить крізь будь-який матеріал. Ці властивості дозволяють створювати гарні міцні стібки. Але на цьому її переваги не закінчуються.
До головних переваг матеріалу відноситься:
- Повышенная прочность. Волокна нитей вощеного типа устойчивы к истиранию и разрывам. В процессе активной носки вещи они не растягиваются и дают минимальную усадку (не более 1-1,5 %).
- Гидрофобность. Вощеные нити не поглощают влагу и не разбухают при контакте с водой, что обеспечивает швам водонепроницаемость.
- Грязеотталкивающие свойства. Частички грязи не прилипают к гладкой однородной текстуре волокна с восковой пропиткой, а в швах не скапливается пыль.
- Инертность к химическим веществам. Нить вощеная для кожи не разрушается под воздействием отбеливателей, кислот, щелочей и растворителей.
- Термоустойчивость. Температура плавления волокна превышает 200°С., поэтому вещи можно гладить утюгом на любой температуре.
- Способность годами сохранять насыщенность цвета. Краска, зафиксированная восковой пропиткой, не выгорает с течением времени под прямыми солнечными лучами.
Віск також захищає волокно від ураження грибками та бактеріями, що робить нитку стійкою до ураження цвіллю гниття.
Склад
Вощена нитка для взуття може мати синтетичний чи натуральний склад. Штучні типи виготовляють із поліефірних (поліестер) або поліамідних (капрон) волокон, одержаних в результаті переробки нафти.
Основою для виробництва натуральних вощених ниток служить лляне волокно, яке відрізняється високою міцністю до розривів та стирання. Його вартість на порядок вища за синтетичні аналоги. Тому нитки з льону застосовуються при пошитті ексклюзивних речей на замовлення.
Маркування
При виборі вощених ниток слідкуйте за маркуванням, зазначеним на бобінах:
- тип плетіння (кругле, плоске);
- товщина (0,8 мм, 1,2 мм, 1,5);
- код кольору (маркування відтінків у кожного виробника індивідуальне);
- довжина намотування (100, 120, 150 м);
- склад (поліестер, капрон, льон);
- кількість додавань нитки (2, 4, 6, 8).
- метраж намотування.