Швейні нитки
Вас також можуть зацікавити
- Нитки для шкіри
- Нитки для шиття
- Армовані нитки
- Нитки поліестерові
- Вощені нитки
- Капронові нитки
- Нитки льняні
Спеціальні швейні нитки використовуються для машинного зшивання тканини, брезенту, шкіри. Для зручності використання вони продаються у конусоподібних бобінах.
Вибираючи швейні нитки, слід враховувати щільність матеріалу: що вона вище, то товщі має бути волокно. Пам'ятайте, що низька нитка не зможе забезпечити якісний і міцний шов навіть при правильному налаштуванні швейної машини.
Види Швейних Ниток
У пошитті текстильних виробів широко використовуються поліестерові та капронові синтетичні нитки. Перші виробляються із поліефірних, а другі – із поліамідних волокон, сировиною для яких виступають продукти нафтопереробки. У порівнянні з натуральними (бавовняними) штучні швейні нитки мають такі переваги:
- При механічному вплив поліестер здатний розтягуватися на 6-10%, а капрон - на 30-35% без деформації та пошкодження.
- Мають гладку структуру та легко проходять крізь будь-яку тканину.
- Капрон і поліестер не горять, а плавляться при температурі 280°С та 215°С відповідно.
- Штучні нитки не поглинають вологу із довкілля.
- Поліефірні та поліамідні волокна не стоншуються при постійному терті.
- Нитки не пліснявіють, не гниють навіть під час експлуатації прошитих ними виробів в умовах підвищеної вологості повітря.
- Дають мінімальну усадку у гарячій воді.
Гідність поліестеру криється в його стійкості до вигоряння на сонці. А капрон, навпаки, втрачає насиченість відтінку при активному впливі ультрафіолету.
Для роботи зі щільними матеріалами (текстилем для спецодягу та амуніції, брезентом, шкірою, взуттєвою підошвою) підійдуть надміцні швейні нитки – вощені та армовані.
Особливість вощених ниток полягає в обробці волокна восковим або силіконовим складом, що забезпечує підвищену зносостійкість, гідрофобність та гладкість текстури. Основою виготовлення цих ниток служить капрон чи поліестер.
Армовані нитки мають два шари. До штучного лавсанового волокна додають бавовняне або синтетичне обплетення і просочують кремнійорганічними сполуками. В результаті нитка не рветься і не стирається, а її усадка після намокання не перевищує 1%.
Маркування
Існує загальноприйнята система позначень швейних ниток: поліестерові волокна маркуються абревіатурою ПЕ, капронові – літерою К. Якщо ви хочете купити армовані швейні нитки, звертайте увагу на те, що позначення залежить від їх складу: лавсанова основа з лавсановою оболонкою – ЛЛ, з бавовною ЛХ.
У цифровому маркуванні швейних ниток зашифрована їх товщина. На намотування армованих ниток можна побачити позначення: 36ЛХ, 144ЛЛ і т. д. Чим більше номер, тим щільніше волокно.
Для поліестерових та капронових ниток часто використовується маркування: 20/2, 40/4. Числа 20, 40 вказують на те, скільки метрів волокна міститься в 100 г нитки. Чим нижче значення, тим тонша нитка.
Деякі виробники застосовують для характеристики товщини волокон одиницю лінійної густини текс. Значення на бобіні 187 текс вказує на те, що в намотуванні довжиною 1000 метрів міститься 187 г ниток. Чим більше числове значення текс, тим товщі волокно.
Потрібна допомога у виборі? Залишіть заявку на зворотній дзвінок і наші менеджери найближчим часом зв'яжуться з вами!