Нитки Поліестер
Вас також можуть зацікавити
- Вощені нитки
- Капронові нитки
- Нитки льняні
- Швейні нитки
- Нитки для шкіри
- Нитки для шиття
- Армовані нитки
Сучасні нитки з поліестеру застосовуються при пошитті одягу, взуття, захисних костюмів, оббивки для кімнатних та садових меблів, салонів авто, банерів та амуніції.
Технологія виготовлення поліестерових наступна: спочатку з нафти та газу синтезують полістирол. Потім розплавляють і пропускають через форми з мікроскопічними отворами. Тонкі струмені сировини охолоджують, розтягують до отримання необхідної товщини та просушують. Готові поліефірні волокна скручують або переплітають один з одним, формуючи нитки.
Особливості
Поліестерові нитки мають низку переваг перед аналогами з бавовни або льону. Їх головними перевагами є:
- Еластичність. Волокна поліестеру здатні розтягуватись на 6-10% без розриву. А після розтяжки матеріал знову набуває вихідної форми.
- Стійкість до зминання. Нитки зберігають первісний зовнішній вигляд у виробах, не дають усадку та не викликають деформації швів.
- Водо- та брудовідштовхувальні властивості. При відносній вологості 65% поліефір поглинає з атмосфери лише 0,4-0,5% води. В товщі ниток не накопичується волога, тому зони швів на виробах швидко висихають після прання. А бруд не в'їдається в волокна і легко видаляється щіткою або вологою серветкою.
- Термостійкість. Поліефір не втрачає міцності при нагріванні. Температура плавлення нитки поліестеру становить 280°С.
- Інертність до кислот та окислювачів. Поліестерова нитка не руйнується при контакті з багатьма агресивними речовинами, крім лужних.
- Стійкість до ультрафіолету. Поліестерові нитки не вигоряють і не втрачають насиченості кольору під прямим сонячним промінням.
- Гігієнічність. Поліефір не дозволяє розмножуватися бактеріям та грибкам, завдяки чому нитка не пліснявіє та не гниє навіть в умовах високої вологості.
Маркування
Швейні нитки з поліестеру позначаються абревіатурою ПЕ. Кожна намотування має числове маркування. Наприклад: 20/2, 40/4, 50/6.
Перше число - 20, 40, 50 вказує на метраж волокна в 100 г нитки. Чим вище це значення, тим тонша нитка. Нитки з маркуванням 100 підходять для прошивки легких тканин, а з позначенням 30 для щільного текстилю.
Друге число свідчить про кількість волокон. Тобто нитка 20/2 виконана у два додавання, а 40/4 – у чотири.